Jaki bank wybrać? Co to jest kredyt odnawialny?

Co to jest kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny

Co to jest kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny to produkt bankowy związany z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, czyli stale dostępna linia kredytowa z przeznaczeniem na dowolny cel. Czasem bywa mylony z debetem, pomimo, że są to dwa różne produkty finansowe.

Jaki bank wybrać? Co to jest kredyt odnawialny?

Podstawowym zabezpieczeniem są regularne wpływy na powiązany rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Pieniądze z kredytu dostępne są na koncie jak nasze własne. Można z nich swobodnie korzystać wykonując przelew, wypłacając gotówkę w bankomatach kartą wydaną do rachunku, dokonując transakcji bezgotówkowych w sklepach, czy też płacąc online.

Odsetki od kredytu odnawialnego – jeśli z niego nie korzystamy nie ma też odsetek. Jeśli korzystamy z limitu, odsetki naliczane są miesięcznie, tylko od wykorzystanej kwoty.

Spłata kredytu odnawialnego – główną zaletą kredytu odnawialnego jest możliwość wielokrotnego wykorzystania przyznanych przez bank pieniędzy. Każda spłata wykorzystanej sumy zmniejsza zadłużenie i pozwala ponownie dysponować spłaconymi środkami i pozostałą resztą kredytu. Kredyt uruchamiany jest na rok, ale nie trzeba pamiętać o jego przedłużeniu, ponieważ wystarczy regularnie zasilać swój rachunek wpływami z pensji, emerytury itp.

Oto przykład kredytu odnawialnego w mBanku – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *