Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Inne promocje Kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem

Kredyt hipoteczny pozwala zrealizować marzenia mieszkaniowe wielu rodzin. O tym, czy kredyt hipoteczny jest dla nas korzystny decyduje kilka warunków. Trzeba pamiętać, że kredyt taki zaciąga się na wiele lat i dlatego warto się zastanowić jaki bank i jaka oferta bankowa najbardziej nam odpowiada.

Co jest ważne w decyzji: „jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?”

Stopa procentowa kredytu

Stałe oprocentowanie kredytu jest najmniej ryzykowną opcją. Na rynku mamy kredyty ze stałym oprocentowaniem, ale nie tylko. Często oprocentowanie maleje, bądź rośnie raz na kwartał, co może poskutkować nagłą zmianą rat na wyższe. Jeśli zależy nam, by kredyt był bezpieczny i stabilny korzystniej jest wybrać ten ze stałym oprocentowaniem.

Czas trwania kredytu

Polacy najczęściej decydują się na kredyty trwające 25-30 lat. Warto uświadomić sobie, że to ogromny okres czasu. Jeśli mamy możliwość skrócenia okresu kredytowania do 10-15 lat będzie to o wiele korzystniejsza opcja. Czym szybciej spłacimy kredyt, tym mniej pieniędzy oddamy bankowi w postaci odsetek.

Rata zależna dochodów

Banki mają zazwyczaj swoje ograniczenia i nie udzielają kredytów, których rata wynosi więcej, niż 30% dochodu. Zdarzają się jednak wyjątki, które pozwalają nawet na ustalenie rat w wysokości 50% dochodu kredytobiorcy. Jest to bardzo niekorzystne i nielogiczne rozwiązanie. Rata nie powinna przekraczać 30% naszych dochodów.

Marża banku

Banki kuszą niskimi marżami, jednocześnie nakładając na klientów dodatkowe opłaty. Często przy niskiej marży banku istnieje konieczność opłacenia wysokiego ubezpieczenia i innych dodatkowych usług. Najważniejsze żeby marża banku była stała przez cały okres kredytowania i nie zawierała dodatkowych, ukrytych opłat.

Kredyt hipoteczny to dla młodych ludzi zazwyczaj jedyna opcja, która pozwala na kupno nieruchomości. Należy pamiętać, że to długotrwałe zobowiązanie, które pozwoli jednak na zakup wymarzonego domu lub mieszkania. Raty kredytu wynoszą zazwyczaj tyle samo co opłaty za wynajem mieszkania. Różnica jest taka, że dzięki kredytom mamy pewność, że mieszkanie lub dom kiedyś będzie należało do nas.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *